9 Edycja LeanLAB – Lean Partner & Magneti Marelli Green Technology System

Relacja z 9 edycji LeanLAB

Ostatnia edycja LeanLAB odbyła się 7 grudnia 2021 r. Spotkanie odbyło się w Marelli Green Technology System w Sosnowcu. W trakcie tego dnia postawiliśmy na aktywną praktykę, kreatywne rozwiązywanie problemów organizacji od wewnątrz – testowaliśmy rozwiązania oraz wymienialiśmy się doświadczeniami.

Dzięki uprzejmości i gościnności firmy Marelli Green Technology System mieliśmy okazję zrobić to unikatowe spotkanie specjalistów, dyrektorów, menedżerów oraz wszystkich zainteresowanych wdrażaniem rozwiązań opartych na lean management. Byli z nami znani menedżerowie, którzy przedstawiali zalety rozwiązań lean na konkretnych przykładach. To wybitni specjaliści w swoich branżach i niekwestionowane autorytety w dziedzinie zarządzania.

Jak wyglądała 9 edycja LeanLAB?

Podczas całodziennego spotkania nie zabrakło atrakcji. Ważnym punktem programu był tour po zakładzie, a przede wszystkim relacje menedżerów-praktyków z wdrażania LEAN w ich miejscach pracy, a także gra symulacyjna oraz bezcenna możliwość wymiany doświadczeń.
Analityka ze stoperem w ręce, który znajduje na pozór drobne szczegóły, decydujące o tym co i jak działa, a przede wszystkim jak mogłoby działać lepiej. To wszystko w ciągu całego pasjonującego dnia w siedzibie Marelli Green Technology System w Sosnowcu.

Prelegenci grudniowego LeanLAB

Paweł Sosnica
Efektywna odprawa drogą do ciągłego doskonalenia

Paweł Sosnica - koordynator ds. Marelli Manufacturing System

Marelli Sosnowiec Poland Sp. z o.o., Sosnowiec

Mariusz Szymocha
Dlaczego Lean jest skuteczny w każdej branży

Mariusz Szymocha - członek zarządu

Lean Partner Sp. z o.o. Sp. k., Katowice

Dawid Kuśka
Mapowanie procesu kluczem do skutecznego stosowania lean w praktyce

Dawid Kuśka - lean manufacturing leader

Bulten Polska S.A., Bielsko-Biała

Mariusz Gorecko
Doświadczenia LEAN w zakładzie produkcyjnym Fuchs Oil w Gliwicach

Mariusz Gorecko - dyrektor ds. operacyjnych

Fuchs Oil Corporation (PL) Spółka z o.o., Gliwice

Mariusz Nowak
Lean w medycynie: dlaczego warto

Dr n. med. Mariusz Nowak - dyrektor

Centrum Leczenia Oparzeń im. dr. Stanisława Sakiela w Siemianowicach Śląskich

Podczas LeanLAB goście specjalni omówili studium przypadku wdrażania lean w różnych branżach, bazując na własnych doświadczeniach. Niebagatelną atrakcją była też możliwość zwiedzenia zakładu Marelli Green Technology System i zobaczenia, jak w praktyce można zastosować odpowiednie narzędzia lean.

Prelegenci 9 edycji LeanLAB

Jeśli artykuł ci się spodobał, udostępnij go swoim znajomym.

warta logo
Warta referencje

„We wrześniu 2016 i oku w Katowicach, pracownicy Warty uczestniczyli w warsztatach Lean Champions „Lean Management i KAIZEN” zorganizowanym przez firmę LEAN Partner.

Szkolenie zostalo przeprowadzone w bardzo dynamicznej formie. Zestawy pojęć teoretycznych były umiejętnie przeplatane warsztatami, realizując tym samym praktyczne zastosowanie poznanych teorii. Dzięki temu, uczestnicy byli zaangażowani i chętni do pracy. Należy podkreślić, że dużą rolę odegrali sami trenerzy, którzy z dużą swobodą przekazywali wiedzy i dbali o dobrą atmosferę szkolenia.

Warsztat został przygotowany i przeprowadzony zgodnie z wcześniejszym ustaleniem, dokładnie pod zamówienie Warty spełnił oczekiwania wszystkich uczestników w części merytorycznej oraz warsztatowej.

Ogromnym atutem warsztatów okazała się możliwość poznania praktycznego wykorzystania metodyki LEAN w firmie Bombardier. To świetny pomysł na spotkanie z praktykami i możliwość zadania pytań managerom stosującym na co dzień z sukcesem metodologię LEAN.

Wszystkim zainteresowanym wprowadzeniem metodologii LEAN polecamy szkolenie i warsztaty prowadzone przez LEAN Partner.

To bardzo dobra inwestycja oraz gwarancja jakości szkolenia.”

Beata Jaczewska, Koordynator

Jarosław Paćko, Dyrektor, Towarzystwo ubezpieczeń i reasekuracji  Warta S.A, branża ubezpieczeniowa