Zarządzanie warsztatami usprawniającymi

płynnie z teorii w praktykę

TERMIN 2.
4,5 stycznia 2023 r.
środa, czwartek

ZAKOŃCZONE

TERMIN 1.
22, 23 lutego 2023 r.
środa, czwartek

ZAKOŃCZONE

Podnieś swoje kompetencje!
Zapisz się na dwudniowy warsztat ZARZĄDZANIE WARSZTATAMI USPRAWNIAJĄCYMI.

W ciągu 2 intensywnych dni szkoleniowych nauczymy Cię, w jaki sposób budować i rozwijać kompetencje lidera warsztatów usprawniających i zwiększyć zaangażowanie pracowników
w metodyczne rozwiązywanie problemów firmy. 

Za każdą zarekomendowaną osobę, która weźmie udział w warsztacie,
oferujemy rabat 10% dla polecającego! 
 
W przypadku grup powyżej 4 osób cena do negocjacji.

Zarządzanie warsztatami usprawniającymi

Opis warsztatu

2 dni zostaną poświęcone praktycznym ćwiczeniom, dzięki którym zyskasz umiejętności identyfikacji strat w procesach produkcyjnych i biurowych.

W tym czasie nauczymy Cię również, jak w praktyce posługiwać się narzędziami do identyfikowania i rozwiązywania problemów firmy (PDCA, Rybia Ość, 5Why, chronometraż, arkusz warsztatów).

Warsztaty usprawniające mają na celu wciągnięcie pracowników w poprawę procesów, które realizowane są w firmie. Realne zaangażowanie pracowników jest kluczem do efektywniejszej pracy poprzez identyfikowanie wartości i eliminowanie strat w firmie, co bezpośrednio przekłada się na zwiększenie zysku. To pracownicy mają najlepsze pomysły. Niestety z doświadczenia wiemy, że często ludzie nie angażują się w rozwiązywanie problemów bądź poprawę jakości pracy w firmie. Wynika to z braku odpowiednich metod współpracy i stosowania narzędzi.

Aby usprawniać efektywnie procesy, potrzebna jest przede wszystkim wiedza, którą możesz zyskać dzięki naszemu programowi opracowanemu na bazie wieloletniego doświadczenia i wdrożeń, które wykonywaliśmy u naszych klientów. Zaangażowanie pracowników, przeprowadzanie warsztatów usprawniających,
wprowadzenie programu sugestii pracowników to klucz do efektywniejszej i łatwiejszej pracy, a co za tym idzie zwiększenia zysku firmy.

Zarządzanie warsztatami usprawniającymi

Korzyści dla Ciebie i Twojej firmy

Korzyści z wykorzystania metody Lean

Sprawdź jak wykorzystaliśmy metody Lean w praktyce

Zarządzanie warsztatami usprawniającymi

Umiejętności, które rozwiniesz

Zarządzanie warsztatami usprawniającymi

Program warsztatów

Dzień 1. - 6 godzin

Dzień 2. - 6 godzin

Zarządzanie warsztatami usprawniającymi

Warsztat poprowadzi

Zbigniew Cygan

Ekspert w Lean Partner z 19-letnim doświadczeniem
w branży automotive

Zbigniew Cygan – ekspert w Lean Partner. Wcześniej 19 lat doświadczenia w kulturze lean w branży automotive. Przedkłada praktykę nad teorię, choć tej też nie unika. Mocno nastawiony na realizację celów i osiąganie rezultatów, jako wymierne korzyści ze szkoleń i warsztatów. Ulubione narzędzia, z którymi lubi pracować, to Rybia Ość i FMEA. Preferuje zasadę, że wszystkie procesy posiadają cechy wspólne niezależnie od branży i można je analizować narzędziami lean.

Brał udział we wprowadzaniu zasad GM-GMS (standaryzacja, nieustanne doskonalenie, zaangażowanie pracowników, jakość wbudowana i krótki czas realizacji). Kierował zespołem Kaizen (realizacja pomysłów pracowników, szkolenia pracowników, prowadzenie bazy Kaizen, raportowanie wyników realizacji, udział w spotkaniach koordynatorów wydziałowych). Prowadził warsztaty nieustannego doskonalenia (CIP), śledzenia realizacji punktów i zadań z tych warsztatów, raportowania wyników. Uczestniczył we wprowadzeniu PFMEA. Prowadził szkolenia dla pracowników. Nadzorował grupy wykonujące analizy. Wprowadzał działania na podstawie rezultatu wykonanej analizy. Posiada doświadczenie w prowadzeniu audytów wewnętrznych ISO 9001 i 140001 stałych oraz poprzedzających audyty zewnętrzne.

Warsztat poprowadzą m.in.

Jako ekspert Lean Management, konsultant, kierownik projektów optymalizacyjnych oraz szef produkcji, moją misją jest budowanie skutecznych strategii organizacji, które są nastawione na szybkość działania w poszanowaniu człowieka i jego roli w organizacji. Posiadam wieloletnie doświadczenie w kierowaniu zespołami funkcyjnymi, odpowiedzialnymi za wprowadzenie rozwiązań Lean zarówno w produkcji, jak i w strukturach zarządu spółek.

Moja praktyczna wiedza i doświadczenie, pomagają mi w skutecznym kierowaniu projektami, osiąganiu wyników i zmienianiu organizacji na lepsze, dzięki skutecznej komunikacji na każdym jej poziomie. W mojej pracy staram się wykorzystać swoje umiejętności interpersonalne, aby budować zaangażowanie zespołów i uzyskać ich pełne wsparcie w procesie zmiany.

Będąc trenerem, kładę duży nacisk na Liczby, Dane i Fakty, jako fundament świadomego zarządzania oraz transparentnej komunikacji w zespole. Moim celem jest pomaganie klientom w osiągnięciu lepszych rezultatów w komunikacji, zarówno w życiu osobistym, jak i zawodowym, poprzez wykorzystanie praktycznych technik, które można natychmiast stosować w codziennych sytuacjach.
Michał Kozieł
Ekspert Lean Management/Lean Production w Lean Partner z ponad 10-letnim w zarządzaniu zespołami
Trener biznesu, ekspert i konsultant Lean Management. Od 10 lat prowadzę szkolenia biznesowe z zakresu komunikacji, negocjacji, ustawień systemowych, obsługi klientów, zarządzania efektywnością własną, kompetencji menadżerskich i komunikacyjnych.

Ukończyłem Zaawansowaną Szkołę Trenerów MERITUM, która skupiała się na pracy nad procesem treningowym. Jestem absolwentem Szkoły Coachingu Systemowego w Krakowie.

Jako wieloletni menedżer mam unikalne doświadczenie w pracy, zarówno w polskich przedsiębiorstwach, jak i w międzynarodowej korporacji (m.in. Alstom). Nabyta wiedza i poznanie drugiego człowieka, pozwala mi kompleksowo spojrzeć na sens, jaki niesie za sobą proces komunikacji w dzisiejszym świecie ciągłej zmiany
i niepewności.

W mojej pracy jako trener, skupiam się na towarzyszeniu osobom
w procesie odkrywania siebie samego oraz nauczania efektywnej i skutecznej komunikacji interpersonalnej.

Moje motto brzmi: "nazywaj rzeczy po imieniu, a zmienią się w oka mgnieniu" i jestem przekonany, że kluczowym elementem skutecznej komunikacji jest szczerze mówić o swoich potrzebach oraz oczekiwaniach.
Sławomir Kaczmarczyk
Ekspert Lean Management/Lean Production w Lean Partner z ponad 10-letnim w zarządzaniu zespołami

Informacje o warsztacie

Cena regularna

* Cena za jednego uczestnika
3499 zł
  • Za każdą zarekomendowaną osobę, która weźmie udział w warsztacie, oferujemy rabat 10% dla polecającego! 
  • Ceny zawierają – opłatę za uczestnictwo w warsztacie, catering oraz wszelkie materiały szkoleniowe.
  • Certyfikat – wydany po ukończonym warsztacie
  • W przypadku grup powyżej 4 osób cena do negocjacji.
  •  

Oferta szyta na miarę

Jeżeli są Państwo zainteresowani przygotowaniem spersonalizowanej oferty dla Państwa przedsiębiorstwa, uprzejmie prosimy o wypełnienie poniższego formularza zgłoszeniowego. Dzięki temu będziemy mogli dokładniej zrozumieć Państwa potrzeby i dostosować nasze usługi w sposób najbardziej efektywny.

Zapisz się już dziś!

warta logo
Warta referencje

„We wrześniu 2016 i oku w Katowicach, pracownicy Warty uczestniczyli w warsztatach Lean Champions „Lean Management i KAIZEN” zorganizowanym przez firmę LEAN Partner.

Szkolenie zostalo przeprowadzone w bardzo dynamicznej formie. Zestawy pojęć teoretycznych były umiejętnie przeplatane warsztatami, realizując tym samym praktyczne zastosowanie poznanych teorii. Dzięki temu, uczestnicy byli zaangażowani i chętni do pracy. Należy podkreślić, że dużą rolę odegrali sami trenerzy, którzy z dużą swobodą przekazywali wiedzy i dbali o dobrą atmosferę szkolenia.

Warsztat został przygotowany i przeprowadzony zgodnie z wcześniejszym ustaleniem, dokładnie pod zamówienie Warty spełnił oczekiwania wszystkich uczestników w części merytorycznej oraz warsztatowej.

Ogromnym atutem warsztatów okazała się możliwość poznania praktycznego wykorzystania metodyki LEAN w firmie Bombardier. To świetny pomysł na spotkanie z praktykami i możliwość zadania pytań managerom stosującym na co dzień z sukcesem metodologię LEAN.

Wszystkim zainteresowanym wprowadzeniem metodologii LEAN polecamy szkolenie i warsztaty prowadzone przez LEAN Partner.

To bardzo dobra inwestycja oraz gwarancja jakości szkolenia.”

Beata Jaczewska, Koordynator

Jarosław Paćko, Dyrektor, Towarzystwo ubezpieczeń i reasekuracji  Warta S.A, branża ubezpieczeniowa