14 Edycja LeanLAB – Lean Partner & Amiblu Poland

14 edycja LeanLAB w Amiblu Poland

08.11.2023 firma Amiblu Poland Sp. z o.o. była gospodarzem #LeanLAB.

W trakcie LeanLAB mieliśmy okazję zwiedzić firmę oraz jej fabrykę. Naszym przewodnikiem była niezawodna Sylwia Kruczyńska

Uczestnicy mieli swobodny dostęp do wyznaczonych obszarów w produkcji i administracji.

Spotkaliśmy się z kierownictwem i liderami, wymieniając się praktyką i doświadczeniem z zakresu optymalizacji procesów, automatyzacji, robotyzacji i zarządzaniem Zespołami.

Oprócz spotkania i wspólnej sesji benchmarkowej, uczestnicy mieli okazję do sprawdzenia i podniesienia swoich umiejętności w wyznaczonych przez Naszych Gospodarzy obszarach:

Ergonomia i efektywność w pracach montażowych w produkcji: Przeprowadziliśmy ćwiczenia i chronometraże, identyfikując Kaizeny z zakresu ergonomii. Temat ten był dedykowany dla 5-osobowego zespołu.

Onboarding – skrócenie LEAD TIME wprowadzania pracownika do firmy: Prezentowaliśmy system onboardingu, mapowaliśmy go i planowaliśmy kosztowne zmiany. Temat ten był dedykowany dla 5 osób.

OE – operational effectiveness, logika wyliczania i monitorowania produktywności: Przedstawialiśmy metody wyliczania efektywności, wydajności i produktywności, kluczowe dla podejmowania decyzji na wszystkich szczeblach. Chcieliśmy pokazać, jak to robimy, oraz dowiedzieć się, czy można to robić lepiej.

Dzięki przedstawionym przez uczestników propozycjom (#kaizen), Zespół Gospodarzy mógł wprowadzić zmiany, które miały dla nich sens. Kaizeny zostały stworzone na bazie naszych obserwacji i wspólnych warsztatów.

Z przewidzianego na 6 godzin spotkania, zrobił się warsztat, który trwał prawie 9 – każda była efektywnie wykorzystana.

Jeśli artykuł ci się spodobał, udostępnij go swoim znajomym.

warta logo
Warta referencje

„We wrześniu 2016 i oku w Katowicach, pracownicy Warty uczestniczyli w warsztatach Lean Champions „Lean Management i KAIZEN” zorganizowanym przez firmę LEAN Partner.

Szkolenie zostalo przeprowadzone w bardzo dynamicznej formie. Zestawy pojęć teoretycznych były umiejętnie przeplatane warsztatami, realizując tym samym praktyczne zastosowanie poznanych teorii. Dzięki temu, uczestnicy byli zaangażowani i chętni do pracy. Należy podkreślić, że dużą rolę odegrali sami trenerzy, którzy z dużą swobodą przekazywali wiedzy i dbali o dobrą atmosferę szkolenia.

Warsztat został przygotowany i przeprowadzony zgodnie z wcześniejszym ustaleniem, dokładnie pod zamówienie Warty spełnił oczekiwania wszystkich uczestników w części merytorycznej oraz warsztatowej.

Ogromnym atutem warsztatów okazała się możliwość poznania praktycznego wykorzystania metodyki LEAN w firmie Bombardier. To świetny pomysł na spotkanie z praktykami i możliwość zadania pytań managerom stosującym na co dzień z sukcesem metodologię LEAN.

Wszystkim zainteresowanym wprowadzeniem metodologii LEAN polecamy szkolenie i warsztaty prowadzone przez LEAN Partner.

To bardzo dobra inwestycja oraz gwarancja jakości szkolenia.”

Beata Jaczewska, Koordynator

Jarosław Paćko, Dyrektor, Towarzystwo ubezpieczeń i reasekuracji  Warta S.A, branża ubezpieczeniowa