15 Edycja LeanLAB – Lean Partner & Hirschvogel Components Poland

15 edycja LeanLAB w Hirschvogel Components Poland

W czwartek 09.11.2023 firma Hirschvogel Components Poland (HCP) była gospodarzem #LeanLAB.

W trakcie tego wydarzenia mieliśmy możliwość zwiedzenia firmy i jej fabryki.

Mieliśmy tez możliwość eksperymentowania i usprawniania. Ale o tym poniżej.

Uczestnicy mieli swobodny dostęp do obszaru GEMBA oraz do Zespołu odpowiedzialnego za WCM i LEAN. Dziękujemy Witek Starzewski i Robert Korzan

Dodatkowo towarzyszyli nam managerowie tak, by każdy kto chciał zadać pytanie o tematy związane ze strategią albo o szczegóły pracy poszczególnych wydziałów, mógł szybko otrzymać odpowiedź. Super współpraca Szymon Kosieniak Robert Mikurenda Marcin Rychlik dziękujemy!

Na uwagę zasługuję fakt, że członkowie zespołów operacyjnych i sami operatorzy byli bardzo otwarci na rozmowy i pytania. To ułatwiło nam współpracę w zakresie optymalizacji oraz zrozumienia kultury organizacyjnej naszych gospodarzy.

W trakcie #LeanLAB skupiliśmy się na następujących obszarach działalności:
Przezbrojenie 2 maszyn – zaawansowane technologicznie prasy: Mieliśmy okazję analizować wideo całego procesu przezbrojenia. Wspólnie z Zespołem HCP pracowaliśmy nad SMED aby „setupy” były jeszcze bardziej bezpieczne i szybsze niż PIT STOP w formule F1.

Balansowanie procesu na linii maszyn CNC: Ten obszar był prawdziwym hitem dla pasjonatów just-in-time, ergonomii, sekwencjonowania, czasów cyklu oraz balansowania. Na stanowiskach mieliśmy świetnych operatorów, zawsze gotowych do zmian i otwartych na sugestie Kaizen. Sami chcieli Nam pokazać swoją pracę i omówić możliwe usprawnienia. Bardzo nam pomogli w analizach i Kaizenach.

Dzień zakończyliśmy wspólną sesją wymiany wiedzy i doświadczeń. Kaizeny uczestników zostały wpisane w action plan HCP.
 
Dziękujemy wszystkim za udział i aktywny wkład w #LeanLAB organizowany przez Hirschvogel Components Poland i Lean Partner.

Jeśli artykuł ci się spodobał, udostępnij go swoim znajomym.

warta logo
Warta referencje

„We wrześniu 2016 i oku w Katowicach, pracownicy Warty uczestniczyli w warsztatach Lean Champions „Lean Management i KAIZEN” zorganizowanym przez firmę LEAN Partner.

Szkolenie zostalo przeprowadzone w bardzo dynamicznej formie. Zestawy pojęć teoretycznych były umiejętnie przeplatane warsztatami, realizując tym samym praktyczne zastosowanie poznanych teorii. Dzięki temu, uczestnicy byli zaangażowani i chętni do pracy. Należy podkreślić, że dużą rolę odegrali sami trenerzy, którzy z dużą swobodą przekazywali wiedzy i dbali o dobrą atmosferę szkolenia.

Warsztat został przygotowany i przeprowadzony zgodnie z wcześniejszym ustaleniem, dokładnie pod zamówienie Warty spełnił oczekiwania wszystkich uczestników w części merytorycznej oraz warsztatowej.

Ogromnym atutem warsztatów okazała się możliwość poznania praktycznego wykorzystania metodyki LEAN w firmie Bombardier. To świetny pomysł na spotkanie z praktykami i możliwość zadania pytań managerom stosującym na co dzień z sukcesem metodologię LEAN.

Wszystkim zainteresowanym wprowadzeniem metodologii LEAN polecamy szkolenie i warsztaty prowadzone przez LEAN Partner.

To bardzo dobra inwestycja oraz gwarancja jakości szkolenia.”

Beata Jaczewska, Koordynator

Jarosław Paćko, Dyrektor, Towarzystwo ubezpieczeń i reasekuracji  Warta S.A, branża ubezpieczeniowa