Akademia OPEX, Agile, WCM

Wspólnie z Wyższą Szkołą Bankową w Chorzowie oraz firmami z regionu Śląska tworzymy społeczność, której głównym celem propagowanie wiedzy i dobrych praktyk Lean Management i Six Sigma.

udostępnij:

Share on linkedin
Share on facebook
Share on email

Czym jest Lean Six Sigma ?

To metoda dająca gwarancję osiągania rezultatów dzięki użyciu liczb, faktów, pracy zespołowej i kreatywności

„pracuj sprytnie, nie ciężko"

fullscreen
smallscreen

Lean Management oraz Six Sigma – osobno lub Lean Six Sigma – razem , to sprawdzone sposoby zarządzania zmianą, której głównym celem jest optymalizacja – traktowana daleko szerzej, niż tylko maksymalizacja zysków finansowych. 

W Lean Six Sigma celem optymalizacji jest to by świadczone usługi czy oferowane produkty spełniały oczekiwania Klientów. Na pozór nic w tym odkrywczego, jednak, gdy zrozumie się istotę Lean Six Sigma, to Klient i jego preferencje okazują się kluczowe.

o Akademii

Śląska Akademia Lean Six Sigma

Jak każda grupa pasjonatów postanowiliśmy stworzyć inicjatywę wspomagającą doskonalenie zarówno nasze jak i innych – w ten sposób powołaliśmy do życia Akademię Lean Six Sigma. 

W naszych szeregach działają eksperci w tejże dziedzinie – uczą, motywują, doskonalą umiejętności niezbędne dla każdego Lean Six Sigma Managera.

Aby poszerzyć nasze grono i ułatwić dostęp do wiedzy oraz pozyskania umiejętności stworzyliśmy kierunek studiów podyplomowych Lean Six Sigma w Wyższej Szkole Bankowej, który w obrazowy i praktyczny sposób prowadzą nasi eksperci będący również Lean Six Sigma Managerami w swoich firmach. 

nasz zespół
nasz zespół
mariusz szymocha
Mariusz Szymocha

Mariusz Szymocha

LSS Black Belt

LEAN SIX SIGMA BLACK BELT. Projektowanie, wdrażanie i utrzymywanie systemów ciągłego doskonalenia w organizacjach.
Branże: produkcja, administracja, usługi – BPO, SSC, logistyka.
Narzędzia: Lean Six Sigma, VSM, Kanban, A3, 5S, Yamazumi, SWCS, SWC, Visual Management.
Dodatkowe informacje: Interim Process Excellence Manager w MAERSK ECE – Zaprojektował i wdrożył strategię optymalizacji procesów w klastrze 4 krajów: Polska, Słowacja, Czechy i Węgry.

kadra ekspercka

lp logo
Magdalena Wierzbicka

Magdalena Wierzbicka

LSS Master Black Belt

LEAN SIX SIGMA MASTER BLACK BELT, specjalizacja branża przemysłowa, automotive. Posiada ponad 10-letnie doświadczenie w realizacji projektów optymalizacji procesów biznesowych i kształtowaniu kultury ciągłego doskonalenia.

Michał Kozieł

Ekspert Lean Management/Lean Production

Posiada 10 lat doświadczenia w kulturze Lean w branży automotive oraz przemysłu ciężkiego. Kierował zespołem odpowiedzialnym za wdrażanie rozwiązań Lean zarówno w produkcji jak i zarządzie.

Krzysztof Woźniak

Krzysztof Woźniak

LSS Green Belt

LEAN SIX SIGMA GREEN BELT, specjalizacja branża usługowa, analityk danych, posiada ponad 10-letnie doświadczenie w realizacji projektów optymalizacji procesów biznesowych i kształtowaniu kultury ciągłego doskonalenia.

Dariusz Ratajczak​

Dariusz Ratajczak

WCM

Specjalista ds. metodologi WCM/TPM, specjalizacja produkcja spożywcza. Posiada 9 letnie doświadczenie we wdrażaniu i utrzymywanie systemów ciągłego doskonalenia w organizacjach. Narzędzia: 5S, VSM, Kanban, 3M, 5W1H, SMED, FMEA, Visual Management.

Marek Wójcik

Marek Wójcik

LSS Black Belt

LEAN SIX SIGMA BLACK BELT, specjalizacja branża usługowa, logistyczna. Posiada ponad 10-letnie doświadczenie w realizacji projektów optymalizacji procesów biznesowych i kształtowaniu kultury ciągłego doskonalenia.

Oferta szkoleń

LEAN SIX SIGMA YELLOW BELT

Zostań liderem zmian i optymalizacji w każdej organizacji bez względu na branżę.
Przeprowadź skutecznie projekt optymalizacyjny zgodnie z Lean Six Sigma. Zintegruj ludzi i procesy, poznaj narzędzia analizy i komunikacji. Zwiększ zyski w swojej firmie, zmniejsz koszty o co najmniej 10 000,00 PLN/miesięcznie. 

Co na tym zyskuje Twoja firma i pracownicy?

LEAN SIX SIGMA GREEN BELT

Posiadacz tytułu Green Belt to wartość dla każdej organizacji stawiającej na innowacje i samodoskonalenie. Oprócz roli lidera projektów, o określonej wartości finansowej, pełni on kluczową funkcję wsparcia rozwoju kadr.

Program został przygotowany tak, by certyfikowana osoba czuła się pewnie w swojej roli i mogła samodzielnie doskonalić swoje zawodowe umiejętności.

Co na tym zyskuje Twoja firma i pracownicy?

LEAN SIX SIGMA BLACK BELT

Osoba z tytułem Black Belt to człowiek do zadań specjalnych, który legitymuje się certyfikatem potwierdzającym praktyczną znajomość zarządzania portfelem projektów o istotnej wartości.

Jest liderem zmian i optymalizacji w każdej organizacji bez względu na branżę. Jego kompetencje pozwalają na zarządzanie portfelem projektów strategicznych z punktu widzenia rentowności i rozwoju przedsiębiorstwa z wykorzystaniem metodyki LEAN SIX SIGMA zgodnie z DMAIC i DMADV.

Daje przykład swoim zaangażowaniem i kształci swoich następców – kierowników projektów GREEN BELT.

Co na tym zyskuje Twoja firma i pracownicy?

5S w biurze - zmieniamy dobre praktyki w nawyki

Najtrudniej przychodzi nam zmiana własnych nawyków i przyzwyczajeń zakorzenionych w pracownikach. Przystępując do warsztatu 5S w biurze pokażemy Ci jak wprowadzać skutecznie zmiany w otoczeniu biurowym, które wpłyną na podniesienie zysku w firmie. Teorię łączymy z praktyką tak by już od pierwszego dnia zmiany były widoczne w Twojej organizacji.

Co na tym zyskuje Twoja firma i pracownicy?

ZARZĄDZANIE WARSZTATAMI USPRAWNIAJĄCYMI - płynnie z teorii w praktykę

W ciągu 2 intensywnych dni szkoleniowych nauczymy Cię w jaki sposób budować i rozwijać kompetencje lidera warsztatów usprawniających i zwiększyć zaangażowanie pracowników w metodyczne rozwiązywanie problemów firmy.

Dwa dni zostaną poświęcone teorii oraz praktycznym ćwiczeniom, dzięki którym pozyskasz umiejętności w identyfikacji strat w procesach produkcyjnych i biurowych.

Nauczymy Cię również, jak w praktyce posługiwać się narzędziami do identyfikowania i  rozwiązywania problemów firmy (PDCA, 5Why, Ishikawa, Chronometraż, Arkusz warsztatów).

5S NA PRODUKCJI - efektywna organizacja miejsca pracy kluczem do zwiększenia wyników

Uczestnictwo w warsztacie 5s i skuteczna implementacji jego założeń prowadzi do poprawy organizacji i efektywności na poziomie jednostki, a co za tym idzie również procesów i firmy.  

Co na tym zyskuje Twoja firma i pracownicy?

Kompleksowe Zarządzanie Produkcją

Warsztat Kompleksowe Zarządzanie Produkcją został opracowany na bazie doświadczeń, najlepszych praktyk i wdrożeń w firmach produkcyjnych. Zapraszamy Cię na 11 dni intensywnego zgłębiania treści merytorycznych z przeważającą częścią praktyczną. 

Co na tym zyskuje Twoja firma i pracownicy?

Praktyczny warsztat z zarządzania projektami o profilu produkcyjnym

2 dni teoria i ćwiczenia

Co na tym zyskuje firma i pracownicy?

Opinie uczestników

SUS

Chcesz uzyskać dofinansowanie?

Dowiedz się więcej na ten temat

Sięgnij po dofinansowanie unijne na warsztaty i projekty Lean Six Sigma

Kierując się naszą maksymą dostarczania wartości każdego dnia, proponujemy Ci pomoc w uzyskaniu dofinansowań ze środków Unii Europejskiej dla sektora Mikro, Małych oraz Średnich przedsiębiorstw na nasze szkolenia i warsztaty Lean Six Sigma oraz na leanowe projekty doradcze wewnątrz firm.

Finansowanie może objąć nawet 80% kosztów, które pomożemy Ci uzyskać zupełnie za darmo.

Środki oferowane przez UE obejmują wszelkie tematy rozwojowe (szkolenia, doradztwo itp.).
Prawo do udziału mają zarówno kadra zarządzająca jak i pracownicy ( tj. umowy o pracę, umowy cywilno-prawne, wspólnicy, partnerzy).
Na jeden projekt można uzyskać nawet 100 tys. dofinansowania w tym 7,5 tys. na jednego pracownika.

Sprawdź nas !
Skontaktuj się z nami

Powiedz czego
potrzebujesz