Akademia Kompetencji 4.0

Poznaj opinie o naszej Akademii:

 1. W Naszym Zespole mamy zasadę „szkolenie ma mieć sens dla tych, którzy poświęcają Nam swój czas i środki”.
 2. Akademię kompetencji 4.0, powołaliśmy w odpowiedzi na indywidualne zapytania oraz konkretne wymagania naszych Klientów biznesowych.
 3. Potrzeba własnego rozwoju kursantów i zwiększone zainteresowanie praktycznymi umiejętnościami w firmach, sprawiło, że znaczna część dotychczasowych Klientów Akademii, stała się naszymi Partnerami i współtworzy z nami Akademię Kompetencji 4.0.
 4. „4.0” nawiązuje do Industry 4.0 – trendu, który wyznacza kierunki rozwoju światowej gospodarki i zwraca uwagę na  potrzebę tworzenia nowych i wzmacniania obecnych kompetencji. Twardych technicznych – „inzynierskich” oraz co ważne „miękkich” pozwalających na tworzenie bezpiecznego i empatycznego miejsca pracy i rozwoju.
 1. Nasze kursy są bogate w praktyczne przykłady i ćwiczenia, które mają na celu przekazanie umiejętności przydatnych w codziennej pracy.
 2. W ofercie mamy szeroki zakres szkoleń, zarówno dla doświadczonych pracowników, jak i dla osób, które dopiero zaczynają swoją ścieżkę zawodową.
 3. Oferujemy między innymi szkolenia dla menedżerów, kursy Six Sigma oraz szkolenia Lean.

 • Swoje usługi dzielimy na 3 rodzaje:

 1. Otwarte – standardowe szkolenia dostępne dla klientów indywidualnych i biznesowych.
 2. Zamknięte – szkolenia dostosowane do specyficznych potrzeb i wytycznych danego przedsiębiorstwa.
 3. Studia podyplomowe – studia z zakresu Lean Management oraz Lean Six Sigma trwające 6 miesięcy

Kategorie kursów szkoleniowych i certyfikacji:

Lean Management / Manufacturing i zarządzanie operacjami / produkcją

Szkolenia Lean i zarządzanie produkcją skupiają się na kompleksowej optymalizacji działalności firmy. Specjaliści z Lean Partner podczas tych kursów dzielą się swoim know-how i praktycznymi umiejętnościami w zakresie usprawniania procesów i eliminowania zbędnych zasobów w organizacjach. Uczestnicy nie tylko uczą się identyfikować nieefektywności w procesach, ale również zapoznają się z różnorodnymi metodami i narzędziami Lean, które umożliwiają zwiększenie efektywności i redukcję kosztów operacyjnych przedsiębiorstwa.

Certyfikacje Lean Six Sigma i projekty podnoszące efektywność finansową

Certyfikacje Lean Six Sigma oferują umiejętności w zakresie realizacji projektów usprawniających z wykorzystaniem metody DMAIC.
Six Sigma to strategia oparta na danych i analizach statystycznych, mająca na celu zredukowanie kosztów i zwiększenie efektywności finansowej aspektów działalności organizacji. W trakcie zajeć, uczestnicy zapoznają się z praktyczną Six Sigma, która, gdy jest właściwie wdrożona, umożliwia lepsze zarządzanie i optymalizację, a także rozwijanie nowych i coraz bardziej efektywnych rozwiązań w różnych procesach wewnątrz organizacji.

Narzędzia i techniki rozwiązywanie problemów. Problem solving

Szkolenia dotyczące narzędzi i technik rozwiązywania problemów mają na celu wprowadzenie uczestników w skuteczne narzędzia rozwiązywania problemów.
Wykorzystanie sprawdzonych metod Problem Solving może znacząco podnieść jakość wykonywanych działań w organizacji, co przekłada się
na zadowolenie klientów. Dodatkowo, uczestnictwo w tych szkoleniach rozwija umiejętności kreatywnego myślenia.

Nasza oferta obejmuje także specjalnie dostosowane szkolenia dla pracowników branży motoryzacyjnej, koncentrujące się na tematach związanych z wytycznymi wydanymi przez AIAG.

Kompetencje managerskie

Szkolenia z zakresu kompetencji managerskich koncentrują się na doskonaleniu umiejętności miękkich. Uczestnicy tych szkoleń zdobywają wiedzę, która pozwala im lepiej zrozumieć swoje indywidualne predyspozycje i wypracować własny, efektywny styl zarządzania.
Nasze szkolenia skierowane są do osób, które pragną rozwijać swoje umiejętności interpersonalne zarówno w sferze zawodowej, jak
i prywatnej.
Uczestnictwo w naszych szkoleniach z zakresu kompetencji kierowniczych jest szczególnie polecaną opcją dla menedżerów zarządzających zespołami pracowników, kierowników działów, menedżerów na średnich i wyższych stanowiskach oraz liderów projektów.

Polecane kursy z zakresu kompetencji managerskich:

Zakupy i logistyka

Szkolenia w obszarze zakupów i logistyki obejmują rozległe zakresy strategii i narzędzi stosowanych w nowoczesnych procesach zakupowych i logistycznych w firmach. W trakcie tych szkoleń poruszane są również tematy związane z psychologią zakupów, budowaniem kultury współpracy, rozwijaniem relacji z dostawcami, zarządzaniem logistyką wewnętrzną oraz planowaniem łańcucha dostaw.

Opinie uczestników

Paulina W
Paulina WWarsztat Lean Lab
Czytaj więcej
4 miesiące temu Uczestniczyłam w prowadzonych przez Lean Partner warsztatach LeanLab, aż 3 razy i pewnie na tym się nie skończy. Bardzo podoba mi się sposób ich działania oraz atmosfera, którą tworzą. Nie spotkałam się jeszcze u nikogo z taką inicjatywą, że organizują warsztaty u swoich klientów, dzięki czemu mamy możliwość zapoznania się z innymi procesami i wykorzystania zagadnień leanowych w praktyce, a zarazem zapewniają swojemu klientowi "świeże spojrzenie" zaangażowanych ludzi z innych firm - gdzie następuje wymiana doświadczeń, ale to samo również zapewniają w gronie swoich klientów z którymi na codzień współpracują. Ogólnie mam wrażenie tworzenia się na prawdę fajnej społeczności w której każdy się dobrze i swobodnie czuje. Z pobocznych obserwacji widać, że potrafią budować dobre relacje zarówno z kadrą menadżerską jak i operatorami, ponieważ zawsze jesteśmy bardzo dobrze przyjęci i widać ogromne zaangażowanie menadżerów w tematy lean, a dwa operatorzy na produkcji chętnie udzielają nam informacji na temat swojego procesu - co świadczy o już dobrze "przeczesanym" terenie. Także, szczerze polecam współprace z nimi, fajni ludzie z ogromem wiedzy i energii 🙂
Wojciech Trzepizur
Wojciech TrzepizurStudia podypolomowe Lean Six Sigma Manager
Czytaj więcej
Z Lean Partner miałem okazje współpracować w ramach studiów podyplomowych WSB/Merito. Zdobycie certyfikacji z SixSigma było jednym z moich marzeń, które dzięki całemu Zespołowi udało się zrealizować na 5! Sposób podejścia do tematyki, praktyczne zastosowanie narzędzi i motywacja do zgłębiania problematyki, nawet tej, która na pierwszy rzut oka wydaje się być nie do przejścia, jest zdecydowanie mocną stroną LP. Szczerze cieszę się, że poza sama certyfikacją miałem okazje poznać Was wszystkich- Praktyków, od których na prawdę czegoś się nauczyłem! Pozdrawiam i mam nadzieje, do zobaczenia wkrótce!
Robert Korzan
Robert KorzanStudia podyplomowe Lean Six Sigma, Warsztat Lean Lab, Warsztat Lean Production
Czytaj więcej
Brałem wielokrotnie udział w szkoleniach realizowanych przez "Lean Partner" są to szkolenia oparte o praktykę, skrojone na kursantów, trenerzy dostosowują poziom przekazywanej wiedzy do wymagań uczestników. Mogę polecić:
*Lean Lab
*Warsztat Lean production
*Studia Six Sigma realizowane przy współpracy z Uczelnią Merito
Sylwia Kruczyńska
Sylwia KruczyńskaWarsztat Fundamenty Lean Management
Czytaj więcej
Warsztaty z Fundamentów Lean przeprowadzone w sposób prosty a zarazem obrazowy. Dokładnie tak, że nawet osoby, które nie spotkały się wcześniej z Lean zaskoczyły o co chodzi 🙂 Warsztat przeplatany z praktycznymi przykładami dodał samemu szkoleniu bardzo dobrą formułę, ponieważ często to właśnie praktyczne przykłady przemawiają najbardziej🙂 Świetna inicjatywa!!
Aleksandra Regiec
Aleksandra RegiecWarsztat Fundamenty Lean Management
Czytaj więcej
Dla całego zespołu Lean Partner podziękowania za rzeczowe i merytoryczne szkolenie, które zostało przeprowadzone w bardzo przyjaznej atmosferze. Otrzymałam wiele ciekawych, a przede wszystkim praktycznych rozwiązań, które mogę wykorzystać w mojej codziennej pracy. Szczerze polecam
Poprzedni
Następny

Najbliższe szkolenia

Warsztat 5s w produkcji

Podczas warsztatów kładziemy nacisk na praktykę.
Oprócz narzędzia 5S oraz praktyki wdrożeniowej poznasz kluczowe aspekty, które są fundamentem do utrzymania zastosowanych rozwiązań oraz ich dalszego rozwoju przy jednoczesnym angażowaniu zespołu w ich realizacji.

Warsztat 5s w produkcji

Podczas warsztatów kładziemy nacisk na praktykę.
Oprócz narzędzia 5S oraz praktyki wdrożeniowej poznasz kluczowe aspekty, które są fundamentem do utrzymania zastosowanych rozwiązań oraz ich dalszego rozwoju przy jednoczesnym angażowaniu zespołu w ich realizacji.

Warsztat 5s w produkcji

Podczas warsztatów kładziemy nacisk na praktykę.
Oprócz narzędzia 5S oraz praktyki wdrożeniowej poznasz kluczowe aspekty, które są fundamentem do utrzymania zastosowanych rozwiązań oraz ich dalszego rozwoju przy jednoczesnym angażowaniu zespołu w ich realizacji.

ZESPÓŁ. LUDZIE. DOŚWIADCZENIE:

Jak każda grupa pasjonatów postanowiliśmy stworzyć inicjatywę wspomagającą doskonalenie zarówno nasze jak i innych – w ten sposób powołaliśmy do życia Akademię Lean Six Sigma. 

W naszych szeregach działają eksperci w tejże dziedzinie – uczą, motywują, doskonalą umiejętności niezbędne dla każdego Lean Six Sigma Managera.

Aby poszerzyć nasze grono i ułatwić dostęp do wiedzy oraz pozyskania umiejętności stworzyliśmy kierunek studiów podyplomowych Lean Six Sigma w Wyższej Szkole Bankowej, który w obrazowy i praktyczny sposób prowadzą nasi eksperci będący również Lean Six Sigma Managerami w swoich firmach. 

nasz zespół
nasz zespół
mariusz szymocha
Mariusz Szymocha

Mariusz Szymocha

LSS Black Belt

Nasz zespół

lp logo
Magdalena Wierzbicka

Magdalena Wierzbicka

LSS Master Black Belt

Dariusz Ratajczak​

Dariusz Ratajczak

World Class Manufacturing Global Manager

Krzysztof Woźniak

Krzysztof Woźniak

LSS Green Belt

Marek Wójcik

Marek Wójcik

LSS Black Belt

Szkolenia Six Sigma i projekty

Oferta szkoleń

LEAN SIX SIGMA YELLOW BELT

Zostań liderem zmian i optymalizacji w każdej organizacji bez względu na branżę.
Przeprowadź skutecznie projekt optymalizacyjny zgodnie z Lean Six Sigma. Zintegruj ludzi i procesy, poznaj narzędzia analizy i komunikacji. Zwiększ zyski w swojej firmie, zmniejsz koszty o co najmniej 10 000,00 PLN/miesięcznie. 

Co na tym zyskuje Twoja firma i pracownicy?

LEAN SIX SIGMA GREEN BELT

Posiadacz tytułu Green Belt to wartość dla każdej organizacji stawiającej na innowacje i samodoskonalenie. Oprócz roli lidera projektów, o określonej wartości finansowej, pełni on kluczową funkcję wsparcia rozwoju kadr.

Program został przygotowany tak, by certyfikowana osoba czuła się pewnie w swojej roli i mogła samodzielnie doskonalić swoje zawodowe umiejętności.

Co na tym zyskuje Twoja firma i pracownicy?

LEAN SIX SIGMA BLACK BELT

Osoba z tytułem Black Belt to człowiek do zadań specjalnych, który legitymuje się certyfikatem potwierdzającym praktyczną znajomość zarządzania portfelem projektów o istotnej wartości.

Jest liderem zmian i optymalizacji w każdej organizacji bez względu na branżę. Jego kompetencje pozwalają na zarządzanie portfelem projektów strategicznych z punktu widzenia rentowności i rozwoju przedsiębiorstwa z wykorzystaniem metodyki LEAN SIX SIGMA zgodnie z DMAIC i DMADV.

Daje przykład swoim zaangażowaniem i kształci swoich następców – kierowników projektów GREEN BELT.

Co na tym zyskuje Twoja firma i pracownicy?

5S w biurze - zmieniamy dobre praktyki w nawyki

Najtrudniej przychodzi nam zmiana własnych nawyków i przyzwyczajeń zakorzenionych w pracownikach. Przystępując do warsztatu 5S w biurze pokażemy Ci jak wprowadzać skutecznie zmiany w otoczeniu biurowym, które wpłyną na podniesienie zysku w firmie. Teorię łączymy z praktyką tak by już od pierwszego dnia zmiany były widoczne w Twojej organizacji.

Co na tym zyskuje Twoja firma i pracownicy?

ZARZĄDZANIE WARSZTATAMI USPRAWNIAJĄCYMI - płynnie z teorii w praktykę

W ciągu 2 intensywnych dni szkoleniowych nauczymy Cię w jaki sposób budować i rozwijać kompetencje lidera warsztatów usprawniających i zwiększyć zaangażowanie pracowników w metodyczne rozwiązywanie problemów firmy.

Dwa dni zostaną poświęcone teorii oraz praktycznym ćwiczeniom, dzięki którym pozyskasz umiejętności w identyfikacji strat w procesach produkcyjnych i biurowych.

Nauczymy Cię również, jak w praktyce posługiwać się narzędziami do identyfikowania i  rozwiązywania problemów firmy (PDCA, 5Why, Ishikawa, Chronometraż, Arkusz warsztatów).

5S NA PRODUKCJI - efektywna organizacja miejsca pracy kluczem do zwiększenia wyników

Uczestnictwo w warsztacie 5s i skuteczna implementacji jego założeń prowadzi do poprawy organizacji i efektywności na poziomie jednostki, a co za tym idzie również procesów i firmy.  

Co na tym zyskuje Twoja firma i pracownicy?

Kompleksowe Zarządzanie Produkcją

Warsztat Kompleksowe Zarządzanie Produkcją został opracowany na bazie doświadczeń, najlepszych praktyk i wdrożeń w firmach produkcyjnych. Zapraszamy Cię na 11 dni intensywnego zgłębiania treści merytorycznych z przeważającą częścią praktyczną. 

Co na tym zyskuje Twoja firma i pracownicy?

Praktyczny warsztat z zarządzania projektami o profilu produkcyjnym

2 dni teoria i ćwiczenia

Co na tym zyskuje firma i pracownicy?

SUS

Chcesz uzyskać dofinansowanie?

Chcesz się dowiedzieć więcej na ten temat? Skontaktuj się z nami poprzez formularz dostępny na stronie.

Kontakt

warta logo
Warta referencje

„We wrześniu 2016 i oku w Katowicach, pracownicy Warty uczestniczyli w warsztatach Lean Champions „Lean Management i KAIZEN” zorganizowanym przez firmę LEAN Partner.

Szkolenie zostalo przeprowadzone w bardzo dynamicznej formie. Zestawy pojęć teoretycznych były umiejętnie przeplatane warsztatami, realizując tym samym praktyczne zastosowanie poznanych teorii. Dzięki temu, uczestnicy byli zaangażowani i chętni do pracy. Należy podkreślić, że dużą rolę odegrali sami trenerzy, którzy z dużą swobodą przekazywali wiedzy i dbali o dobrą atmosferę szkolenia.

Warsztat został przygotowany i przeprowadzony zgodnie z wcześniejszym ustaleniem, dokładnie pod zamówienie Warty spełnił oczekiwania wszystkich uczestników w części merytorycznej oraz warsztatowej.

Ogromnym atutem warsztatów okazała się możliwość poznania praktycznego wykorzystania metodyki LEAN w firmie Bombardier. To świetny pomysł na spotkanie z praktykami i możliwość zadania pytań managerom stosującym na co dzień z sukcesem metodologię LEAN.

Wszystkim zainteresowanym wprowadzeniem metodologii LEAN polecamy szkolenie i warsztaty prowadzone przez LEAN Partner.

To bardzo dobra inwestycja oraz gwarancja jakości szkolenia.”

Beata Jaczewska, Koordynator

Jarosław Paćko, Dyrektor, Towarzystwo ubezpieczeń i reasekuracji  Warta S.A, branża ubezpieczeniowa