Min/Max – zarządzanie zapasami

Min max
Share on facebook
Share on linkedin

Min/Max - jak poprawnie zarządzać zapasami?

Min/Max - co to jest

Metoda Min/Max jest przeznaczona do zarządzania zapasami. Jej wielką zaletą jest niezwykła prostota wdrożeniowa. Wskaźnik Max odpowiada za docelowy poziom zapasów, a poziom Min za minimalną ilość zapasu na stanie, co daje nam sygnał, żeby zamówić ponownie dany produkt.

Metoda ta pozwala śledzić aktualny stan zapasów i, gdy odpowiednie poziomy zostaną przekroczone, podejmować potrzebne działania. Na przykład po osiągnięciu poziomu Max dany dział produkcji automatycznie wstrzymuje dalsze wytwarzanie produktu. Po osiągnięciu poziomu Min następuje automatyczne wznowienie produkcji.

Podobne artykuły

Jeśli artykuł ci się spodobał, udostępnij go swoim znajomym.

Share on facebook
Share on linkedin
warta logo
Warta referencje

„We wrześniu 2016 i oku w Katowicach, pracownicy Warty uczestniczyli w warsztatach Lean Champions „Lean Management i KAIZEN” zorganizowanym przez firmę LEAN Partner.

Szkolenie zostalo przeprowadzone w bardzo dynamicznej formie. Zestawy pojęć teoretycznych były umiejętnie przeplatane warsztatami, realizując tym samym praktyczne zastosowanie poznanych teorii. Dzięki temu, uczestnicy byli zaangażowani i chętni do pracy. Należy podkreślić, że dużą rolę odegrali sami trenerzy, którzy z dużą swobodą przekazywali wiedzy i dbali o dobrą atmosferę szkolenia.

Warsztat został przygotowany i przeprowadzony zgodnie z wcześniejszym ustaleniem, dokładnie pod zamówienie Warty spełnił oczekiwania wszystkich uczestników w części merytorycznej oraz warsztatowej.

Ogromnym atutem warsztatów okazała się możliwość poznania praktycznego wykorzystania metodyki LEAN w firmie Bombardier. To świetny pomysł na spotkanie z praktykami i możliwość zadania pytań managerom stosującym na co dzień z sukcesem metodologię LEAN.

Wszystkim zainteresowanym wprowadzeniem metodologii LEAN polecamy szkolenie i warsztaty prowadzone przez LEAN Partner.

To bardzo dobra inwestycja oraz gwarancja jakości szkolenia.”

Beata Jaczewska, Koordynator

Jarosław Paćko, Dyrektor, Towarzystwo ubezpieczeń i reasekuracji  Warta S.A, branża ubezpieczeniowa